logotype

Mapy

MAPA ATRAKCJI
ŁÓDŹ TURYSTYCZNA, 2004


Mapa w skali 1 : 12 500 przedstawiająca szeroko pojęte centrum miasta z zaznaczonymi ważniejszymi zabytkami oraz obszarami atrakcji turystyczno-historycznych obejmującymi dawne własności fabrykanckie. Dodatkowo na mapie został przedstawiony deptak na ulicy Piotrkowskiej w skali 1:5000. Mapę opracowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi oraz Urzędem Miasta.

 

PLAN TURYSTYCZNO-HISTORYCZNY
ŁÓDZKIE GETTO - Litzmannstadt Getto, 2010


Mapa w skali 1 : 10 000 terenu getta z lat 1941-1944. Na mapie zaznaczone zostały budynki, w których znajdowały się instytucje byłego getta oraz Szlak Litzmannstadt Getto opracowany przez Urząd Miasta i Archiwum Państwowe w Łodzi. Mapa opracowana została we współpracy z wyżej wymienionymi instytucjami oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi.

 

MAPA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA
PARKU KRAJOBRAZOWEGO WZNIESIEŃ ŁÓDZKICH, 2003


Mapa w skali 1:35000 z bogatą treścią turystyczną i topograficzną, dodatkowo na odwrocie bardzo dokładna mapa, znajdującego się w granicach Łodzi fragmentu Parku - Lasu Łagiewnickiego w skali 1:12500 oraz opis Parku wraz ze zdjęciami. Treść turystyczną i przyrodniczą opracowano dzięki pomocy Dyrekcji Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i Leśnictwa Miejskiego.

 

LAS ŁAGIEWNICKI, 2003


Mapa w skali 1 : 25 000 Lasu Łagiewnickiego. Należy do serii map Lasy Miasta Łodzi. Mapa ma na celu zapoznanie i wypromowanie lasów komunalnych jako doskonałego miejsca dla wypoczynku mieszkańców Łodzi i okolicznych miejscowości. Walorami mapy są unikalne nazwy historyczne wymienione dokładnie w części opisowej wraz z wyjątkowymi zdjęciami nieznanych, atrakcyjnych miejsc lasu. Mapa została wykonana na zlecenie Leśnictwa Miejskiego i jest dostępna nieodpłatnie w siedzibie Dyrekcji Leśnictwa Miejskiego Łódź przy ulicy Łagiewnickiej 305.

 

LAS LUBLINEK, 2003


Mapa w skali 1 : 10 000 Lasu Lublinek. Należy do serii map Lasy Miasta Łodzi. Mapa ma na celu zapoznanie i wypromowanie mniej znanych lasów komunalnych jako doskonałego miejsca dla wypoczynku mieszkańców Łodzi. Walorami mapy są unikalne nazwy historyczne wymienione dokładnie w części opisowej wraz z wyjątkowymi zdjęciami nieznanych, atrakcyjnych miejsc lasu. Mapa została wykonana na zlecenie Leśnictwa Miejskiego i jest dostępna nieodpłatnie w siedzibie Dyrekcji Leśnictwa Miejskiego Łódź przy ulicy Łagiewnickiej 305.

 

PLAN MIASTA PABIANIC wraz z KSAWEROWEM, 2008


Plan w skali 1:17500. Szczegółowy plan uwzględniający zabudowę do poziomu budynku. Walorem planu prócz dokładnej topografii miasta jest treść turystyczna, na której można odnaleźć najważniejsze zabytki Pabianic znajdujące się w rejestrze konserwatorskim. O większości z nich przeczytać można na odwrocie planu. Dzięki uprzejmości MZK, zaznaczone zostały także przebiegi wszystkich tras komunikacji tramwajowej i autobusowej wraz z przystankami. Plan obejmuje także gminę Ksawerów. Treść turystyczną opracowano przy pomocy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pabianicach i materiałów przekazanych przez Muzeum Miasta Pabianic.

2020  GEOgraph - Wydawnictwo Kartograficzne